Vize Fotoselli Kapı

Vize Fotoselli Kapı Sistemleri

Halk arasında otomatik kapı olarak bilinen ancak kapının harekete duyarlı olması ile birlikte kendi kendine açılma kapanma özelliğine sahip olan kapı çeşitlerine verilen isimdir. Cam kapılarda da kendini gösterebildiği gibi daha çok alüminyum profillerin çok olduğu kapılarda daha çok görülmektedir. Kapının üst kısmına yerleştirilen fotosel sayesinde kapı açılma kapanma işlemi uygulamaktadır. Hemen hemen hayatımızın her alanında karşımıza çıkan Fotoselli Kapı rahatlığın en zirveye tırmanmasına yardımcı olmaktadır. Işığa karşı hassas dirençlerden oluşan kapılar, insanı bile bu ışıklara benzetmekte ve harekete geçmektedir. Kapıya yaklaşma sağlanması ile bir anda kapı açılmakta ve tekrara kendiliğinden kapanmaktadır. Belli bir sınır alanına girildikten sonra beklenilen performans gerçekleşmektedir.

Her zaman için bu yeni nesil kapıların nerelerde kullanıldığı veya kullanılacağı merak konusu olmuşken aslında hiç de bize uzak bir ürün olarak olmamaktadır. Aslında hayatımızın her yerinde olması bizlerin hatırlayamaz hale gelmesine neden olmuştur. İnsanların çok olduğu ve hareket halinde olduğu yerlerde görülmesi ile ilk olarak süper marketlerde, hastanelerde, havalimanlarında, fabrikalarda, alış veriş merkezlerinde ve son olarak da otellerde yaygın olarak Fotoselli Kapı tercih edilmektedir. Kolay kullanımlı ve insan gücüne gerek kalmadan çalışıyor olması aynı zamanda ısı tasarrufu yapılmasını da sağlamaktadır. Özel yöntemlerle geliştirilerek günümüze kadar gelebilmeyi başaran kapılar, her zaman için kullanışlı olarak bilinmektedir.

Firmamız tarafından özel olarak yapılan ve müşterilere sunulan ürünler arasında en çok tercih edileni ve en çok satılanıdır diyebilmek mümkündür. Ürün siparişlerinizde belirli ölçüleri verebileceğiniz gibi standart ölçülerde de ürün alımı yapabilmektesiniz. Kendi arasında belli başlı çeşitleri bulunan Fotoselli Kapı ürünleri, teknik özellikleri bakımından da farklılıklar gösterebilmektedir. Açılma hızı 250-500 mm olarak ayarlanabilmekte ve açık kalma süresi ise 0,5 sn. ile 30 sn. arasında değişebilmektedir. Voltaj aralığı 150 ile 320 volt olduğu için elektrik kesilme durumunda ise 4 ile 6 kg aralığında bir ağırlık ile açılabilmektedir. Sessiz ve sarsıntısız olduğu için uzun ömürlü olarak adlandırılmıştır. Radar sistemi sayesinde de hassasiyet ayarı seçeneğini kullanabilmektesiniz.